Устаткування, інструмент і пристрої, застосовувані під час виправляння

Основним устаткуванням при ручному виправлянні металів є стальні або чавунні правильні плити, що відливаються, як правило, монолітними і, рідше, з ребрами жорсткості. Розміри таких плит найчастіше бувають 400 X 400; 750 X 1000; 1000 X X 1500; 1500 X 2000 мм і ін. Робоча поверхня плити повинна бути добре простругана і відшліфована. Плити установлюють на спеціальних фундаментах, металевих або дерев'яних підставках висотою 0,8—0,9 м над рівнем підлоги, що забезпечують достатню стійкість і горизонтальність. Як інструмент для ручного виправляння використовують стальні молотки з круглим бойком; молотки

Правильні вальці

Виправляння листового і сортового металу провадиться на правильних вальцях і пресах. Машини для виправляння прокаткою, в яких робочими органами є валки, називаються правильними вальцями (рис. 64, а). Під час виправляння лист подається у валки і завдяки силі тертя, що виникає між валками і листом, втягується в них (рис. 64,6). Проходячи між валками, лист перегинається то в один, то в другий бік, таким чином вирівнюються його волокна. Скривлений лист багаторазово пропускають через вальці (іноді до 5 раз).

У правильних вальцях виправляють і сортовий метал. За конструкцією ці вальці подібні до листоправильних вальців. На валках (роликах) таких вальців є рівчаки, які відповідають профілю металу, що виправляється (рис. 65). Процес виправляння аналогічний виправлянню листів.

РоликиДля виправляння тиском застосовуються також і преси. Правильні преси виготовляються з гідравлічним або механічним приводом. За розміщенням пуансона, який передає тиск на метал, що виправляється, преси поділяються на горизонтальні і вертикальні. Преси використовуються також і для виправляння сортового металу.

кредит студентам
16.11.2015
1971

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!