Суть виправляння і його призначення

Виправляння — операція, за допомогою якої усуваються нерівності, кривизна або інші вади форми заготовок. Необхідно відрізняти виправляння від рихтування металу*

Виправляння — це вирівнювання металу діянням тиску на ту чи іншу його частину (пресом або ударами молотка).

Виправляння являє собою, як правило, підготовчу операцію, що передує основним операціям обробки металів.

Виправлянню піддають стальні листи і листи з кольорових металів і їх сплавів, штаби, прутковий матеріал, труби, дріт, а також металеві зварні конструкції. Заготовки і деталі з крихких матеріалів (чавун, бронза і ін.) виправляти не можна.

Розрізняють два методи виправляння металів: виправляння ручне, що виконується за допомогою молотка на стальних або чавунних правильних плитах, ковадлах і ін., і виправляння машинне, яке провадиться на правильних машинах. Під час ручного виправляння слюсар відшукує на поверхні заготовки або деталі такі місця, при ударі по яких заготовка вирівнювалась би, тобто лежала б на плиті, не маючи опуклостей, вигинів або хвилястості.

Метал піддають виправлянню як у холодному, так і в нагрітому стані. В останньому випадку треба мати на увазі, що виправляння стальних заготовок і деталей можна провадити в інтервалі температур 1100—850° С. Нагрівання вище зазначених температур спричинює перегрівання, а потім і перепал заготовок, тобто непоправний брак.

кредит студентам
16.11.2015
4545

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!