Види браку під час свердління

Груба поверхня просвердленого отвору. Утворюється під час роботи тупим або неправильно заточеним свердлом при великій величині подачі і недостатньому охолодженні свердла. Щоб запобігти цьому виду браку необхідно перед початком роботи перевірити шаблоном правильність заточування свердла, працювати лише за режимами, вказаними у технологічній карті, своєчасно регулювати подавання охолодної рідини на свердло.

Діаметр просвердленого отвору, що перевищує заданий. Утворюється внаслідок неправильного вибору розміру свердла, неправильного його заточування (нерівні кути різальних кромок, різальні кромки різної довжини, зміщення поперечної кромки свердла), наявність люфту у вузлі шпинделя верстата і ін. Щоб запобігти цьому виду браку, треба до початку роботи перевірити правильність заточування свердла, вибрати свердло потрібних розмірів, перевірити положення шпинделя і старанно відрегулювати його.

Зміщення осі отвору. Утворюється в результаті неправильного розмічання деталі (під час свердління за розміткою), неправильного встановлення і слабкого кріплення деталі на столі верстата (деталь зсунулась під час свердління), биття свердла в шпинделі і зсуву свердла в бік. Щоб запобігти зміщенню осі, треба правильно розмічати деталь і попередньо засвердлювати центрове заглиблення, перевіряти міцність кріплення деталі перед початком роботи, а також биття і правильність заточування свердла.

Перекіс осі отвору. Може бути спричинений неправильним встановлюванням деталі на столі верстата або в пристрої, потраплянням стружки під деталь, неперпендикулярністю стола до шпинделя верстата і надмірно великим натискуванням на свердло під час його подачі. Щоб запобігти цьому виду браку, треба старанно перевірити встановлення і кріплення деталі, попередньо очистити стіл від стружки і бруду, вивірити стіл, стежити за силою натискування на свердло під час ручної подачі.

кредит студентам
26.12.2015
2930

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!