Техніка безпеки при свердлінні

Нещасні випадки під час роботи на свердлильному верстаті звичайно бувають через його несправність, відсутність захисних огорож, внаслідок недодержання працюючими правильних прийомів роботи, захаращування робочого місця заготовками, деталями і різними непотрібними предметами. Нерідко причиною нещасного випадку є забруднена, мокра і слизька підлога на робочому місці. Щоб запобігти нещасним випадкам, працюючий на свердлильному верстаті повинен додержувати порядку на робочому місці, додержувати правил техніки безпеки, уміло користуватися інструментом.

Починаючи вперше роботу на свердлильному верстаті або механізованим інструментом, слюсар повинен одержати від майстра докладний інструктаж.

Перед початком роботи треба привести в порядок одяг і головний убір, перевірити стан робочого місця, переконатися в тому, що захисні засоби верстата знаходяться на своїх місцях і добре закріплені. Слід пам'ятати, що частини одягу або головного убору, які звисають, довге волосся можуть бути захоплені обертовими частинами верстата — шпинделем або свердлом, можуть зачепитися за ви- ступні частини. Тому перед початком роботи треба зав'язати тасьму на рукавах і головному уборі, старанно прибрати довге волосся під головний убір. Не можна видаляти стружку з отворів пальцями або здувати її. Це слід робити крючком або щіткою і лише після зупинки верстата. Не можна користуватися для охолодження під час різання змоченою ганчіркою: ганчірка може намотатися на свердло і захопити пальці працюючого. Під час роботи на свердлильному верстаті не можна тримати оброблювану деталь руками; ЇЇ треба затискувати у верстатних лещатах або надійно прикріпляти до стола верстата.

Неприпустимо перевіряти гострість свердла рукою на ходу верстата, такі спроби завжди закінчуються травмою. Не можна встановлювати інструмент під час обертання шпинделя: де може спричинити тяжке поранення рук.

Працюючи електричною свердлильною машинкою, треба добре заземлити корпус машинки через спеціальний привод. Машинка обов'язково повинна бути перевірена на відсутність пошкоджень електроізоляції. Працюючий повинен стояти на ізольованій підлозі або на гумовому килимку.

Під час користування пневматичною машинкою треба пускати її лише в тому випадку, коли інструмент встановлений у робоче положення. В разі випадкового пуску машинки можна дуже поранити собі руки і травмувати інших. Необхідно працювати справним інструментом і не дуже сильно натискувати на машинку в процесі роботи.

Лише при найточнішому додержанні вимог техніки безпеки створюються найкращі умови роботи, що виключають можливість нещасних випадків.

кредит студентам
26.12.2015
5411

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!