Причини спрацювання і поломки сверл

Передчасне спрацювання і поломка свердел спричинюється в основному неправильною їх експлуатацією і неякісним виготовленням.

У практиці спостерігаються такі види спрацювання і поломок свердел:

Викришування різальних кромок. Спричинюється підвищеними порівняно з нормами швидкостями різання, недостатнім і неякісним охолодженням свердла, неправильним його заточуванням (завищеними значеннями задніх кутів і ширини перемички), недоброякісною термообробкою свердла (перегрівання, зневуглецювання і т. д.).

Затуплення різальних кромок. Є наслідком тривалої роботи свердла без переточування, підвищених швидкостей різання і подачі, провертання свердла у патроні і перехідній втулці або в шпинделі.

Швидке і нерівномірне спрацювання різальних кромок. Є результатом високої швидкості різання, несиметричного розташування кромок, що спричинює підвищене навантаження на одне перо свердла, перегрівання свердла через недостатність його охолодження.

Руйнування стрічечок внаслідок завищеної їх ширини. Завищена ширина стрічечок сприяє зростанню сил тертя і налипанню стружки.

Поломки свердел. Звичайно спричинюються призначенням подачі вище допустимої для даного свердла (особливо для свердел малих діаметрів), великою подачею під час виходу свердла з просвердлюваного наскрізного отвору, значним спрацюванням стрічечок свердла, зсувом свердла, недостатньою довжиною канавок для виходу стружки (внаслідок чого вона пресується у канавках), утворенням тріщин на пластинці з твердого сплаву або неправильним її установлюванням у корпусі свердла, неоднорідністю структури матеріалу деталі (наявністю раковин, твердих включень і т. д.).

Основними засобами запобігання поломок є: правильне заточування свердла, обгрунтований вибір режиму різання, правильна експлуатація свердел, надійне їх закріплення, своєчасне переточування свердел, своєчасне регулювання шпинделя з метою ліквідації биття свердла. Все це знижує кількість поломок свердла, підвищує продуктивність праці і якість обробки отворів.

кредит студентам
26.12.2015
2116

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!