Дефекти та техніка безпеки при клепанні

Заклепочне з'єднання вважають добре виконаним, якщо правильно поставлено заклепки, добре оформлено заклепочні головки і відсутні зарубки та забоїни в деталях з'єднання. Міцність заклепок перевіряють простукуванням молотком по заклепці: погано поставлена заклепка дає деренчливий звук.

Дефекти клепання. При порушенні технологічного процесу можуть виникати дефекти з ряду причин: невідповідність діаметра отвору діаметрові заклепки; невідповідність довжини стержня товщині склепуваних деталей; погане прилягання склепуваних деталей одна до одної; несправний або неправильно підібраний інструмент та ін.

Найбільш характерні і часті дефекти клепання та причини їх утворення наведено в табл. 17.

Зіпсовані заклепки зрубують спеціальним зубилом — косяком, а потім за допомогою бородка вибивають з отвору стержень заклепки. Зручно видаляти браковані заклепки висвердлюванням. Для цього закладну головку кернують і потім надсвердлюють свердлом, діаметр якого на 0,1—0,2 мм менший від діаметра заклепки. Під час свердління треба звертати увагу на те, щоб глибина отвору в заклепці не перевищувала висоти її головки. Надсвердлену головку надломлюють бородком або вибивають стержень заклепки.

Правила техніки безпеки при клепанні. У процесі виконання клепальних робіт можуть бути нещасні випадки. Щоб запобігти їм, треба добре знати і неухильно виконувати такі вимоги техніки безпеки.

Молоток повинен бути добре насаджений на рукоятку. Погано насаджений молоток може зірватися.

Бойки молотків, а також обтискачі не повинні мати вибоїн і тріщин. Тріснутий бойок або обтискач може під час роботи розколотися на кілька частин і поранити осколками робітника і тих, хто знаходиться поблизу.

У процесі роботи пневматичним молотком доводиться його регулювати. Під час регулювання ні в якому разі не можна випробовувати молоток, притримуючи обтискач руками, бо через удар великої сили утримати обтискач не вдається і в результаті можна серйозно поранити руки.

Підтримку не треба стискувати в руках, її тільки направляють на заклепку. Осаджування головки заклепки залежить від ваги підтримки, а не від сили натискування на неї.

кредит студентам
26.12.2015
4511

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!