Механізований ручний інструмент

Під механізацією слюсарних робіт слід розуміти удосконалення ручної праці застосуванням високопродуктивного устаткування, різноманітних пристроїв і механізованого інструменту, що значно полегшують працю, підвищують якість продукції та знижують її собівартість. Серед механізованого інструменту електричної дії найбільше застосовуються електрогайковерти, електрошпильковерти, електродрилі, шліфувальні та полірувальні машинки, електронапилки, різьбонарізувачі; до інструменту пневматичної дії належать: гайковерти, механічні викрутки, молотки, свердлильні машинки і інше типу і кутовий (рис. 15).

15

Механізований ручний інструмент можна поділити за видами операцій, для виконання яких він призначений, на інструмент для рубання і розрізування металів, обпилювання, шліфування і зачищання деталей, обробки отворів, нарізування різьби, шабрування і притирання, для складання різьбових з'єднань і т. ін.

Залежно від типу двигуна розрізняють інструмент електрифікований, що живиться електричним струмом, і пневматичний, що діє від стиснутого повітря

Механізований ручний інструмент поділяється також за характером руху робочого органа — шпинделя — на інструмент з обертальним і з зворотно-поступальним рухом робочого органу.

Серед механізованого інструменту електричної дії найбільше застосовуються електрогайковерти, електрошпильковерти, електродрилі, шліфувальні та полірувальні машинки, електронапилки, різьбонарізувачі; до інструменту пневматичної дії належать: гайковерти, механічні викрутки, молотки, свердлильні машинки і ін.

типу і кутовий (рис. 15).

Залежно від конструкції корпуса розрізняють ручний механізований інструмент з нагрудником, з рукояткою, пістолетного

Будова і дія різних видів механізованого інструменту розглядаються під час опису слюсарних операцій, в яких вони застосовуються.

кредит студентам
09.11.2015
3394

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!