Точність шабрування і контроль якості

Залежно від виробничого призначення та розмірів поверхонь, що піддаються шабруванню, процес вважається закінченим при досягненні певної точності шабрування.

Точність шабрування визначається кількістю пофарбованих плям (точок), що припадає на одиницю поверхні. За одиницю поверхні прийнято квадрат з розмірами 25 X 25 мм. Чим більше таких плям і чим рівномірніше вени розміщені в межах квадрата, тим вища якість шабрування і тим точніша поверхня250

Для перевірки якості шабрування плоских поверхонь користуються спеціальною рамкою (рис. 250, а). Її накладають на поверхню і підраховують кількість плям, ідо знаходяться у вікні рамки (рис. 250,6). Остаточно їх число визначається як середнє арифметичне замірів у кількох місцях перевірюзаної поверхні. Гаку рамку неважко виготовити з листового заліза або тонкого картону.

При підрахуванні кількості плям пришаброваних отворів або вкладишів підшипників зручно користуватися целулоїдним шаблоном (рис. 250, в), увігнутим по радіусу вкладиша. На шаблон наносять сітку з квадратами 25 X 25 мм, користуючись якою, легко визначити частоту розміщення плям фарби. Задовільним можна вважати шабрування, коли 75% клітинок шаблона-сітки має середнє число плям, яке відповідає технічним умовам.

кредит студентам
26.12.2015
1896

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!