Брак при шабруванні

Найхарактернішими видами браку при шабруван- ні е: нерівномірне розміщення плям, утворення рисок, глибоких западин, наявність задирок і шорсткостей пришабровуваної поверхні, неточність шабрування, повне вкривання поверхні фарбою тощо. Ці, а також інші види браку шаброваної поверхні бувають у результаті неуважності або невміння вести процес шабрування. Так, нерівномірне розміщення плям на пришабровуваній поверхні буває тоді, коли слюсар шабрує поверхню довгими штрихами або сильно натискує на шабер. Запобігти цьому видові браку дуже легко: слід бути обережними при шабруванні, не робити довгих робочих ходів (при чорновому шабруванні — не більш як 10— 15 мм, а при чистовому — 5—10 мм).

Риски, задирки і шорсткості в процесі шабрування утворюються внаслідок поганого заправляння шабера і неправильних його рухів під час роботи. Для запобігання цим дефектам шабрування треба правильно заточувати і заправляти шабер, ретельно перевіряти стан різальної кромки: на ній не повинно бути задирок і подряпин. Не можна працювати тупим шабером.

Щоб запобігти утворенню западин на пришабровуваній поверхні, зменшують натискування на шабер і старанно готують поверхню.

Неточність шаброваної поверхні буває внаслідок застосування неточного перевірного інструменту і неправильного користування ним. Треба своєчасно перевіряти точність плит і лінійок, утримувати в чистоті їх робочі поверхні, а також поверхні оброблюваних деталей, правильно користуватися інструментом у процесі роботи, не натискувати сильно на інструмент при перевірці на фарбу.

Повне вкривання пришабровуваної поверхні фарбою буває при надто товстому шарі фарби, нанесеної на перевірний інструмент. Його усувають нанесенням на перевірну плиту або лінійку тонкого і рівномірного шару фарби.

кредит студентам
26.12.2015
1885

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!