Механізація процесів рубання

Під час вивчення процесу рубання стає очевидним, що ручне рубання — трудомістка і малопродуктивна операція. Тому в практиці слюсарної обробки і на складанні промислової продукції, при монтажних і інших роботах надається велика увага механізації процесів рубання.

Механізація рубання здійснюється застосуванням:

— ручних механізованих інструментів (пневматичних або електричних рубальних молотків);

— спеціальних інструментів і пристроїв, що прискорюють процес рубання;

— металорізальних верстатів і переносних машинок для механічної обробки, що замінює операцію рубання.

Рубання ручним механізованим інструментом у кілька разів прискорює процес роботи і підвищує якість обробки. Так, застосування пневматичних молотків під час прорубування мастильних канавок у втулках у 5—6 раз підвищує продуктивність праці порівняно з рубанням ручним канавочником.

Малі пневматичні рубальні молотки особливо вигідно застосовувати під час роботи у вузьких і незручних місцях, де ручне рубання звичайним молотком стає неможливим.

Вітчизняною промисловістю серійно випускається кілька типорозмірів рубальних пневматичних молотків різної потужності і ваги, призначених для різних умов роботи.

Пневматичний рубальний молоток складається з корпуса, бойка, золотника і рукоятки з пусковим пристроєм (рис. 63). Працює він так. Стиснуте повітря з цехової магістралі через гумовий шланг і штуцер 3 надходить до рукоятки молотка. Слюсар, що утримує молоток за одну рукоятку, натискує на курок 1, відкриваючи при цьому пусковий клапан 2 так, що стиснуте повітря залежно від положення бойка 4 і золотника 5 проходить або в камеру 6 робочого ходу, або в камеру 7 зворотного ходу. Коли золотник знаходиться у крайньому правому положенні, повітря надходить у камеру 6 і штовхає бойок вправо, наносячи удар по головці зубила.

В кінці робочого ходу бойок відкриває вихлопні канали ствола, тиск у камері 6 падає, і золотник переміщується у крайнє ліве положення. При цьому відкривається доступ стиснутого повітря у камеру 7 і бойок починає рухатись назад. В кінці зворотного ходу бойок стискує відпрацьоване повітря у камері 6 і зрівнює тиск золотника. Коли в камері 7 відбудеться вихлоп і падіння тиску, золотник, втрачаючи рівновагу, переміститься у крайнє праве положення, і при цьому знову здійсниться робочий хід бойка.

Тримати пневматичний рубальний молоток під час рубання треба обома руками: правою за рукоятку, а лівою за кінець ствола і направляти зубило по лінії рубання.

Пневматичний рубальний молотокПри відсутності в цеху магістралі стиснутого повітря іноді використовують пересувну електропневматичну установку И-125. Вона складається з насоса-пульсатора з двигуном трифазного струму потужністю 1 кет, змонтованого на спеціальному візку, і двох молотків з регульованою силою удару. Одиц з них (малий) розрахований на максимальну одиничну роботу удару 0,3 кГ м, а другий (великий) — до 1,6, кГ-м. Число ударів у обох молотків — 600 за хвилину.

Одним із засобів механізації рубання металу є заміна обрубування обробкою абразивним інструментом. Наприклад, слюсар- новатор цеху штампів Уралмашзаводу Г. Ф, Рижов замінив обрубування штампів, обробкою їх абразивними кругами, змонтованими на переносних мдшинках з гнучким валом. Це дало підвищення продуктивності праці у 3,5 раза і значно полегшило роботу. По шляху новатора пішли й інші робітники цеху штамців Уралмашзд- воду, де приблизно 90% усіх обрубувальних робіт заміняються обробкою за допомогою абразивів,

Таким же ефективним виявляється і застосування металорізальних верстатів для операцій, що заміняють ручне рубання. Наприклад, обробка деталей на стругальних, фрезерних і плоскошліфувальних верстатах у ряді випадків скорочує час ручного рубання у десятки разів.

Впровадження прогресивних методів верстатної обробки замість ручного рубання значно підвищує продуктивність праці і культуру виробництва.

кредит студентам
16.11.2015
2889

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!