Догляд за пневматичним інструментом

Справність пневматичного інструменту є основою його високопродуктивного і безпечного використання. Надовго зберегти інструмент і мати його завжди у робочому стані можна лише при старанному додержанні правил експлуатації і зберігання.

Передусім, слід переконатися у справності інструмента, тобто перевірити, чи досить міцно затягнуті усі гвинти, що кріплять окремі вузли і деталі. Необхідно перевірити повітряний шланг; він не повинен мати тріщин і проколів. Перше ніж приєднати шланг до пневматичного інструмента, його слід старанно продути стиснутим повітрям, щоб видалити пил і грязь, які, потрапляючи всередину інструмента, спричинюють його спрацювання. Потім слід перевірити мащення інструмента. Мастило не повинно потрапляти на шланг, бо воно спричинює псування останнього. Слід також перевірити справність вставного інструменту (зубила, крейцмейселя, канавочника і ін.) і надійність закріплення його хвостовика.

Пневматичний інструмент треба тримати в руках твердо і впевнено. Спочатку рекомендується випробувати інструмент в роботі, для чого два-три рази включити і зразу ж виключити повітря. Якщо інструмент при цьому не виявить ніяких ненормальностей, його можна включати для виконання потрібної операції. Не слід допускати різких перегинів шланга бо це призведе до падіння тиску. Не можна допускати, щоб через шланг переїжджали візки або автомашини, від цього шланг швидко виходить з ладу. Не рекомендується натягувати шланг, щоб не розірвати його у місцях з'єднань.

Під час безперервної напруженої роботи вставний інструмент нагрівається, що може спричинитися до заїдання хвостовика. Вставний інструмент, що нагрівся, слід замінити іншим і дат*{ йому охолодитися. При коротких перервах у роботі пневматичний інструмент необхідно класти на чисте місце. В разі тривалої перерви або після закінчення роботи треба закрити повітряний кран на магістралі, від'єднати інструмент від шланга, вийняти вставний інструмент і здати у кладову. Зберігати пневматичний інструмент можна лише в сухому опалюваному приміщенні.

кредит студентам
16.11.2015
1368

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!