Розрізування металу ножицями з механічним приводом
Вибір приводних ножиць для розрізування металу залежить від профілю, розмірів і конфігурації заготовок.
Розрізування ножицями з прямолінійним рухом ножів. До ножниць цього типу відносяться гільйотинні (паралельні) ножиці, прес-ножиці і ін.
Гільйотинні ножиці складаються з станини, стола* притискачів, двох ножів і приводів механізмів (рис. 116).
В бічних напрямних станини переміщується вгору і вниз повзун з похило укріпленим на ньому верхнім ножем; нижній ніж закріплений нерухомо в станині. Піднімання й опускання верхнього ножа здійснюється кривошипно-шатунним механізмом, що дістає рух від робочого вала, який приводиться в обертання електродвигуном, через передачу від приводного шківа. Розрізуваний лист укладається на стіл ножиць і притискується до нього пневматичними або гідравлічними притискачами.
Гільйотинними ножицями можна різати листи завтовшки до 40 мм з довжиною розрізу за один хід ножа до 3000 мм. Крім того, на них можна різати листи на штаби необмеженої довжини.
Прес-ножиці призначені головним чином для різання невеликих заготовок. Крім того, на них можна розрізувати листи будь-якої довжини завтовшки до ЗО мм. Ножі довжиною до 600 мм розміщуються вздовж і впоперек осі станини. Недодіки пресножиць —низька чистота поверхні розрізу і мала продуктивність як наслідок необхідності багаторазового пересовування листа (під час розрізування великих листів). Ці ножиці зручні при розрізуванні дрібних заготовок з штабового матеріалу.
Розрізування ножицями з обертальним рухом ножів. До цієї групи відносяться роликові і дискові ножиці.
Роликові ножиці поділяються на ножиці з прямо і похило поставленими ножами. Вони широко застосовуються для відрізування штаб необмеженої довжини і криволінійних заготовок за розміткою. Конструктивно ці два види ножиць мало чим розрізняються.
Чавунна станина роликових ножиць з похило поставленими ножами має форму скоби (рис. 117). Це дає можливість розрізувати великі листи. Роликові ножі обертаються в протилежних напрямах; при цьому метал, що пропускається (заготовка), захоплюється роликами і розрізується.
Недоліком роликових ножиць з прямо поставленими ножами є неможливість провадити вирізування по криволінійних контурах з малими радіусами кривизни.
Дискові ножиці застосовують для розрізування листових штаб необмеженої довжини, а також для різання по криволінійному контуру. Ножиці можуть різати листи завтовшки до 25 мм.
Розрізування ножицями з хитними ножами. До цього виду ножиць відносяться вібраційні ножиці типу 34. Вони являють собою верстат з короткими ножами (рис. 118). Верхній ніж дістає коли вальний рух через ексцентриковий механізм. Кількість ходів ножа досягає 2500 за хвилину. Швидкість різання дорівнює 5—7 м/хв. Довжина ходу ножа — 2—3 мм. Товщина розрізуваного стального листа — від 0,5 до 2 мм.
Цими ножицями можна різати листовий метал по криволінійних контурах з дуже малими радіусами закруглення.
Комментарии