Газове різання металу

Газовим різанням називається процес розрізування металу спалюванням газу в струмені кисню, направленому в місце розрізу. Газовому різанню піддають лише ті метали, у яких температура плавлення вища від температури займання в кисні і у яких окисли плавляться при більш низькій температурі, ніж метал.

кисневий різакОкисли, що утворюються в місці розрізу, видуваються киснем. Цим способом провадять різання вуглецевих і середньовуглецевих, а також низьковуглецевих, з невеликим вмістом вуглецю, сталей. Чавун, кольорові метали і їх сплави не піддають газовому різанню через те, що температура їх плавлення нижче від температури займання, а окисли, що утворюються, дуже густі і продуванням не видаляються.

Для розрізування високохромистих і нержавіючих сталей застосовують особливі методи. В місці різання метал нагрівають до температури розплавлення і направляють на це місце струмінь кисню під тиском. Як горючий газ для підігрівання можна використовувати ацетилен і інші гази, а також пари бензину і гасу.

Газове різання провадиться на звичайному газозварювальному устаткуванні, при цьому зварювальний пальник замінюється різаком (рис. 119), що подає ацетилено-кисневу суміш. Різаки бувають універсальні і спеціальні. До спеціальних відносяться різаки для підводного різання, вирізування отворів і ін. Крім ручних різаків широко застосовуються напівавтоматичні і автоматичні машини для газового різання, які забезпечують добру якість розрізу, високу

продуктивність і достатню точність розрізування. Універсальні машини ріжуть по прямій лінії, у поздовжньому і поперечному напрямах, по колу і по будь-якій кривій, що наноситься рисувалкою або за допомогою шаблона.

Під час підводного газового різання застосовують спеціальні різаки з ковпачками, які надіваються на головку різака. Полум'я різака горить під ковпачком, вода з-під ковпачка відтискається струменем стиснутого повітря. Із збільшенням глибини різання тиск стиснутого повітря і газу підвищується.

Газовому різанню можуть піддаватися заготовки великої товщини — до 400 мм і більше. У народному господарстві СРСР газове різання набуває все більшого поширення.

кредит студентам
26.12.2015
5418

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!