Брак та техніка безпеки під час розрізування металу

Основними причинамибраку під час розрізування металу є: косий розріз металу; недодержання заданих розмірів у результаті неправильного розмічання або розрізування не по рисці; пошкодження (зім'ятість) розрізуваної заготовки через неправильне затискання в лещатах і ін. Для роботи ручною ножівкою розрізуваний матеріал треба закріпляти в лещатах дуже надійно. Полотно повинно бути натягнуте в ножівковому верстаті не дуже туго, але і не слабко. У тому і другому випадках полотно може зламатися і поранити працюючого. Особливо уважним треба бути під час розрізування труб, оскільки можливість поломки в цьому випадку зростає.

Розрізуючи тонкий листовий метал ручними ножицями, легко поранити ліву руку як гострими кромками розрізуваного матеріалу, так і безпосередньо лезами ножиць. Тому тримати розрізуваний матеріал треба рукою у брезентовій рукавиці.

Під час роботи ручними ножицями треба бути дуже обережним. Не можна користуватися тупими ножицями, які не стільки ріжуть, скільки мнуть метал. Ні в якому разі не можна працювати ножицями, у яких розхитався шарнір: при цьому також заминається метал і часто травмується ліва рука. Важільні ножиці повинні мати противаги або інші пристрої для запобігання довільному опусканню рухомого ножа.

У процесі розрізування металу гільйотинними ножицями необхідно уважно стежити за правильним подаванням металу і не допускати його заклинювання. Треба установлювати захисну лінійку або запобіжний притискач, особливо під час різання вузьких штаб. Ножна пускова педаль гільйотинних ножиць повинна бути надійно захищена.

Під час роботи на дискових ножицях ножі-диски треба захищати спеціальними щитками для запобігання потраплянню пальців працюючого під ножі. Зубчасті передачі ножиць огороджуються спеціальними кожухами.

Стрічкові пилки, за винятком тієї частини, яка безпосередньо бере участь у процесі різання, треба обов'язково обгороджувати. Шківи, по яких проходить пилкова стрічка, треба огороджувати по колу і з боків. Швидкохідні стрічкові пилки повинні бути обладнані уловлювачами, що зупиняють стрічку в разі її обриву.

Під час розрізування металів на анодно-механічних і електроіскрових установках не можна торкатися одночасно двох електродів, що знаходяться під напругою. Установки повинні мати захисні сітки на всіх частинах, що виступають. Щоб запобігти опікам рук і обличчя в результаті потрапляння рідини (масло, гас), що загорілася від іскри, рекомендується занурювати оброблювану заготовку на глибину не менше 5—6 см. Треба також стежити за тим, щоб рідина не нагрівалася понад 60® С, і вимикати струм в разі перегрівання. Працювати слід в захисних окулярах і в гумових рукавичках.

кредит студентам
26.12.2015
1610

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!