Прийоми припасування

При розпилюванні і припасуванні деталей з дуговими ділянками спершу (рис. 234, г) обробляють простішу деталь з проймою (її і легше вимірювати), потім уже по обробленій проймі припасовують вкладиш.

Обробляти пройму слід у такій послідовності: спочатку чисто і точно обпиляти широку площину і ребро 1 (рис. 234,5), які приймають за базу. Потім розмітити пройму і три інші сторони, вирізати пройму ножівкою (як показано штриховими лініями) і точно обпиляти ребро 3 паралельно до ребра /, а також начорно ребра 2 і 4. Після цього півкруглим напилком розпилюють півколо 5 з перевіркою по валику або шайбі-шаблону.

Для контролю профілю на валик наносять шар фарби. При накладанні пройми на валик місця контакту профілю вкривають фарбою. Місця, вкриті фарбою, спилюють. Після кількох повтор- них операцій плями фарби вкриватимуть майже всю поверхню профілю пройми.

При певному досвіді роботи можна і не перевіряти на фарбу, а визначати місця контакту на просвіт.

При обробці вкладиша спершу треба обпиляти широку площину, а потім ребра б, 7 та 11 (рис. 234, е). Далі треба розмітити і вирізати ножівкою кути (як показано штриховою лінією), після чого точно обпиляти ребра 8 і 10 паралельно і в одній площині з базовим

ребром 6. Потім точно обпилюють і припасовують вкладиш у проймі 9. Точність остаточного припасування повинна бути такою, щоб вкладиш входив у пройму без просвіту, хитання і перекосів при будь-якому гіерекантуванні.

Після закінчення припасування провадять остаточну обробку зовнішніх поверхонь.

Нескладним, наприклад, е припасування шарніра розмічального циркуля, виконуване в процесі виробничого навчання слюсарів. На одній із заготовок циркуля після правки обпилюють зовнішні площини 2, а потім за розміткою — внутрішню площину 1 (рис. 235). Прямолінійність цієї площини контролюють лінійкою. Зовнішні і внутрішні площини повинні сполучатися під прямим

235кутом. Коли цю перпендикулярність сторін забезпечено, приступають до обпилювання на цій самій заготовці площини 3 шарніра, яку перевіряють на плиті по фарбі. Товщина шарнірної частини Ь ніжки циркуля повинна становити 0,5 товщини с. Між внутрішньою площиною 1 і похилою площиною 4 виступу шарнірної частини гіри її обпилюванні витримують кут 120°.

Після цього до готової ніжки циркуля припасовують другу, яку обпилюють у тій самій послідовності.

кредит студентам
26.12.2015
2089

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!