Брак та техніка безпеки при притиранні

Брак у процесі притирання поверхонь може виникнути внаслідок неуважності робітника, недодержання ним технологічних прийомів роботи, неправильного вибору притира, абразивних порошків тощо.

У процесі ручного і механізованого притирання, як і при виконанні інших слюсарних операцій, необхідно суворо додержувати правил техніки безпеки. Так, при ручному притиранні не слід надто швидко переміщувати деталь, бо вона може впасти

і травмувати робітника. Деталь, що притирається, в закріпленому в лещатах притирі, не можна ударяти об губки лещат, бо інакше можна защемити пальці і зіпсувати деталь.

При виконанні притирання ручним механізованим інструментом електричної та пневматичної дії треба додержувати раніше описаних правил користування цими інструментами.

Не слід тримати руки поблизу притира, що обертається. Натиск на поверхню, що притирається, треба здійснювати плавним послідовним зусиллям. При роботі притиром, укріпленим у механізованому інструменті, треба слідкувати, щоб не було биття притира. Крім того, він не повинен мати тріщин, нерівномірних виробок та інших несправностей.

Оброблювані деталі чи притири потрібно кріпити в механізованому інструменті правильно і стійко, щоб вони не зміщувалися під час роботи. Не можна очищати поверхню, що притирається, голими руками; для цього слід користуватися чистими ганчірками.

Треба пам'ятати, що суха обробка деталей притирами пов'язана з утворенням великої кількості пилу, тому рекомендується працювати в запобіжних окулярах, користуватися захисними пристроями для відсмоктування пилу тощо.

кредит студентам
26.12.2015
1764

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!