Точне розмічання

Точне розмічання виконують розглянутими вище прийомами площинного і просторового розмічання, але з використанням точніших вимірювальних та розмічальних інструментів.

Інструмент для точного розмічання Остаточну перевірку заготовок, установлюваних на розмічальній плиті, провадять по індикатору. Для проведення прямих ліній, як і при звичайному розмічанні, служать рисувалки, лінійка чи кутник. Горизонтальні риски при точному просторовому розмічанні проводять штанген- рейсмусом (рис. 231,іг), а при дуже точному розмічанні — вимірювальними плитками з рисувальним боковиком (рис. 231,6) або за допомогою плоскої рисувалки, установленої на плитці-калібрі без спеціальної підставки-обойми (рис. 231, в). Потрібний розмір у кожному окремому випадку встановлюють шляхом підкладання під рисувалку набору плиток.

Паралельні прямі лінії і дуги кіл проводять розмічальним штангенциркулем або пристроєм типу штангенциркуля, складеним з набору вимірювальних плиток (рис. 231, г).

231розміри деталей у процесі точного розмічання вимірюють штангенциркулем і мікрометром, а внутрішні — мікрометричним нутроміром. Кути і похилі риски розмічають за допомогою універсальних та оптичних кутомірів, кутомірних плиток і кутників.

Прийоми точного розмічання. Точне розмічання здійснюють у такій послідовності. Спершу на поверхні заготовки ліквідують усі нерівності і зачищають її, потім фарбукпу поверхню розчином мідного купоросу (дві чайні ложки на склянку води) і просушують.

Перед проведенням розмічальних ліній на пофарбованій поверхні визначають базу, від якої відлічуватимуться всі розміри розмі чуваного профілю деталі.

При точному розмічанні доводиться не просто акуратно розмічати на заготовках перпендикулярні чи паралельні риски, а проводити їх на точно заданій відстані одну від одної. Для цього застосовують мірні плитки, штангенциркулі, а також використовують різні побудови.

кредит студентам
26.12.2015
1523

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!