Техніка безпеки при розмічанні

При розмічанні слюсар не повинен забувати про гострі кінці рисувалок і заготовок, розташованих на плиті. Вони можуть серйозно травмувати робітника.

З метою безпеки під час роботи, а також у перервах на вільні вістря рисувалок і рейсмусів рекомендується надівати запобіжні ковпачки.

Розмічальні риски накернюють як простим кернером, так і електричним. В останньому випадку необхідно старанно додержувати правил електробезпеки. Слід враховувати, що напруга при контакті корпуса кернера з рсзмшуваною заготовкою у момент нанесення керна дуже висока, тому, якщо Гзоляція струмопровідних частин кернера пошкоджена, то під напругою виявиться і корпус кернера і розмічувана заготовка. Кожний робітник, доторкнувшись до заготовки, може також опинитися під струмом. Тому розмічувана заготовка або деталь під час роботи електричним кернером повинна бути добре заземленою.

Установлюючи заготовки на розмічальні плити, призми, домкрати і інші пристрої, слід вживати заходів запобігання їх падінню.

Під час розмічання листових заготовок можна порізати руки кромками матеріалу. Тому укладати заготовки на плиту і знімати їх після розмічання необхідно в рукавицях.

кредит студентам
16.11.2015
4093

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!