Розмічання за шаблоном

Шаблоном називається пристрій, за яким виготовляють або перевіряють великі партії однакових деталей. Для розмічання складних деталей, що потребує затрати великої кількості часу, навіть при малих партіях деталей доцільно користуватися шаблонами.

Суть розмічання за шаблонами полягає в тому, що шаблон накладають на попередньо зафарбовану заготовку (деталь) і проводять рисувалкою риску вздовж контура шаблона (рис. 50, а), потім по рисках наносять керни. При такому способі розмічання відпадає потреба в додаткових побудовах.

Розмічання за шаблономШаблони застосовують не тільки для розмічання контура деталі. За допомогою шаблонів зручно розмічати і центри отворів (рис. 50,6), особливо, якщо багато цих отворів і всі вони повинні збігатися з такими ж отворами в спряженій деталі (фланці труб, трійників і т. ін.).

Шаблони виготовляються з тонкої листової сталі завтовшки від 1,5 до 3 мм. Складні шаблони мають спеціальні упори і пристрої для їх установлювання і закріплювання на розмічуваних деталях.

Шаблони мають маркірування, в якому вказані: тип виробу, номер креслення і номер розмічуваної деталі, а також номер креслення, за яким виготовлено шаблон.

кредит студентам
16.11.2015
3851

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!