Брак при розмічанні

У процесі розмічання виявляється в першу чергубрак деталей з вини заготівельних цехів (ливарних, ковальських і ін.), коли литі заготовки або поковки не відповідають розмірам креслень, мають перекоси, скривлення і т. п. Такі заготовки на дальшу обробку не надходять, і розмічання їх припиняється. Є також і інші причини, які можуть спричинити неправильне розмічання.

Помилки розмірів креслення слюсар або розмітчик автоматично переносить на розмічувану заготовку, що спричинюється до браку.

Неточність розмічальної плити буває наслідком її спрацювання. Тому розмічальні плити треба періодично перевіряти за допомогою рівня і перевірних лінійок.

Неточність розмічальних пристроїв спричинює неправильне розмічання. Щоб запобігти браку розмічальні пристрої треба періодично перевіряти.

Неточність розмічального і вимірювального інструменту є наслідком його спрацювання в результаті частого користування ним. На жаль, слюсар або роз- мітчик не завжди можуть самі виявити ці недоліки. Адміністрація цеху зобов'язана видавати в користування лише старанно перевірений інструмент, а слюсар повинен періодично здавати на перевірку увесь інструмент, яким він користується, і дбайливо поводитися з ним у процесі роботи.

Більша частина з указаних вище причин браку не залежить безпосередньо від роботи слюсаря або розмітчика, але досвідчений робітник повинен їх вчасно виявляти і усувати. Нижче вказуються причини браку, які безпосередньо залежать від слюсаря.

Неправильне читання креслення спричинює помилки в розмітці. Слюсар зобов'язаний старанно розібратися в кресленні, а якщо він не може цього зробити, необхідно звернутися за допомогою до бригадира або майстра.

Помилки під час відкладання розмірів є наслідком неправильних обмірів заготовки або результатом того, що частину розмірів слюсар відкладав від чорнових поверхонь деталі, а частину — від базових поверхонь.

Помилки під час встановлення деталі без вивіряння приводять до перекосів, а отже, і до неправильного розмічання. Необхідно встановлювати і вивіряти заготовки на розмічальній плиті особливо старанно.

Неправильне використання пристроїв. Наприклад, замість мірних підкладок під час вивіряння деталі на плиті слюсар підклав звичайні підкладки, неправильно наклав шаблон і т. д.

Недбале виконання розмічання з вини слюсаря. Наприклад, на кресленні вказано розмір радіуса, а слюсар або розмітчик відклав діаметр, неправильно розмістив отвори відносно центрових рисок, не точно встановив розхил циркуля і т. ін.

Наведених прикладів досить для того, щоб з'ясувати собі характер цих помилок і зрозуміти, з якою увагою повинен відноситися слюсар до своєї роботи

кредит студентам
16.11.2015
3022

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!