Вибір діаметрів свердел для свердління отворів під різьбу

Велике значення має правильний вибір діаметра отвору, підготовленого для нарізування різьби. Якщо діаметр більший, ніж потрібно, то внутрішня різьба не матиме повного профілю. При меншому діаметрі отвору вхід мітчика в нього утруднений, що спричиняється або до зривання ниток різьби, або до заклинювання і поломки мітчика.197Слід мати на увазі, що при нарізуванні різьби під дією зусилля подачі та обертового руху мітчика метал заготовки не тільки ріжеться, але й «тече» в напрямі дії осьового зусилля, тобто частково видавлюється, причому різною мірою у різних матеріалів. Метали тверді і крихкі дають менші зміни величини отвору при нарізуванні різьби, ніж метали в'язкі і м'які. Якщо підготувати отвір точно за розміром внутрішнього діаметра різьби, то видавлюваний у процесі нарізування різьби метал зменшить діаметр отвору, надмірно давитиме на зуб'я мітчика, сприятиме їх посиленому нагріванню й прилипанню часточок металу до зуб'їв. Різьба в цьому випадку вийде низької якості, з рваними нитками, а в ряді випадків можливі заклинювання мітчика в отворі та поломка інструмента. Особливо часто це буває при нарізуванні різьби в м'яких і в'язких матеріалах.

Для цілковитої гарантії доброякісного виготовлення різьби та усунення можливості поломки різального інструмента діаметр отвору під різьбу слід робити дещо більшим, ніж внутрішній діаметр різьби (рис. 197, а).

Відсутності таблиць розмір діаметра під різьбу можна наближено обчислити за формулою

D=d-1.5h

де D — діаметр свердла, мм\

d — зовнішній діаметр різьби, мм\

h— глибина різьби, мм (висота профілю).

Глухі отвори під різьбу треба свердлити дещо глибше, ніж задано довжиною різьби. У цьому разі треба враховувати величину збігу різьби мітчика (рис. 197,6). Збіг різьби дорівнює величині у (табл. 15). Якщо глибина різьби за кресленням становить Н1, то глибину свердління Н визначають з рівняння

H=H1+y мм

Примітка. Загальний запас глибини свердління Y=l2+l1

кредит студентам
26.12.2015
6366

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!