Інструмент для нарізування зовнішньої різьби

Конструкція плашки — інструмента, застосовуваного для нарізування зовнішньої різьби, принципіально аналогічна конструкції мітчика. Якщо мітчик являє собою стальний загартований гвинт з прорізаними вздовж стержня канавками, то плашка є такою самою загартованою гайкою із стружковими канавками, які утворюють різальні грані (рис. 198).

198Робоча частина плашки складається із забірної та калібруючої частин (рис. 198, а). Забірна частина має конус з кутом ф = 40-Н30®. При нарізуванні різьби до упору в бур- тик гвинта ф = 90е. Забірна частина розміщена по обидва боки плашки: її довжина І1^—2 витки. Калібруюча частина завдовжки І (рис. 198,6) має звичайно 3—5 витків.

199Задній кут круглих плашок беруть такий, що дорівнює 7—9®. Передній кут у при обробці сталі коливається в межах 10—25®, для чавуну у = 10-М2®, для латуні у = 20®.

Застосовують плашки різних конструкцій: круглі (іноді ці плашки називають також лерками), розсувні (клупові) і спеціальні для нарізування труб.

У свою чергу круглі плашки поділяються на суцільні і розрізні (пружні).

Суцільні плашки застосовують при нарізуванні різьби діаметром до 52 мм за один прохід (рис. 198, а). Вони мають велику жорсткість і забезпечують одержання чистої різьби, але порівняно швидко спрацьовуються.

Розрізні (пружні) плашки мають проріз від 0,5 до 1,5 мм (рис. 199, а), що дає змогу регулювати діаметр різьб у межах 0,1—0,25 мм. Внаслідок зниженої жорсткості плашок нарізувана ними різьба має не досить точний профіль.

Розсувні (призматичні) плашки на відмін) від круглих складаються з двох половинок, що називаються п і в* плашками (рис. 199,6). На кожній з них проставлено діаметр різьби і номери 1 і 2, які вказують на їх положення при закріпленні. На зовнішньому боці півплашок є кутові канавки (пази) з кутом 120°, якими вони установлюються у відповідні виступи (напрямні) клупа. Між півплашками і гвинтом розміщено сухар, який служить для рівномірного розподілу тиску гвинта на півплашки.

Розсувні півплашки виготовляють комплектами по 4—5 пар у кожному, кожну пару в міру потреби вставляють у клуп.

кредит студентам
26.12.2015
4533

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!