Брак при нарізуванні різьби

При нарізуванні різьби зустрічаються різні види браку. Найпоширеніші серед них — поломка мітчика в отворі, рвана різьба, неповна різьба, зрив різьби та ін.

Поломка мітчика в отворі може статися внаслідок неуважності робітника, роботи затупленим мітчиком та забивання канавок мітчика стружкою, що відходить. Поломка мітчика потребує великої затрати часу на його виймання і, крім того, псує різьбу, а іноді навіть спричиняється до браку деталі. Щоб запобігти поломці, треба працювати правильно, користуватися справним і гострим мітчиком, частіше виймати мітчик для видалення стружки.

Рвана різьба звичайно буває при роботі тупим мітчиком чи плашкою, при відсутності змащування і неправильному встановленні мітчика або плашки відносно нарізуваної деталі. Для усунення цього виду браку слід застосовувати правильно заточені гострі мітчики і плашки, користуватися змащуванням і правильно без перекосів установлювати різальний інструмент.

Неповна різьба буває тоді, коли діаметр отвору під різьбу більший, ніж це потрібно для даних умов роботи (матеріалу деталі і розміру різьби), а також тоді, коли діаметр стержня під різьбу менший від установленого за кресленням. При правильно вибраному і виконаному діаметрі отвору для внутрішньої різьби і діаметрі стержня для зовнішньої різьби цього браку не буде.

Зрив різьби буває в тих випадках, коли діаметр просвердленого отвору під різьбу менший від потрібного або ж діаметр стержня під зовнішню різьбу більший, ніж це передбачено, коли застосовують тупий мітчик або тупі плашки і коли стружка забивається в канавки. Щоб запобігти зривові різьби, треба вибирати правильний діаметр отвору і стержня, застосовувати мітчики і плашки з гострими різальними кромками, частіше очищати їх від стружки. Для контролю внутрішніх різьб застосовують граничні різьбові калібри-пробки. Якщо в отвір не проходить прохідна калібр-пробка або проходить непрохідна калібр-пробка, то деталь вважається браком. У першому випадку брак можна усунути, якщо різьбовий отвір пройдуть новим справним мітчиком, який збільшить діаметр різьби. У другому випадку брак непоправний. Якість зовнішньої різьби перевіряють різьбовими калібрами- кільцями, різьбовими мікрометрами або різьбомірами. Кроки різьби перевіряють різьбомірами. Різьбоміри для метричної різьби складаються з набору пластинок для вимірювання різьб з кроками від 0,4 до 6 мм і для дюймової різьби з кількістю ниток на 1" від 4 до 28.

кредит студентам
26.12.2015
2557

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!