Матеріали на основі синтетичних полімерів

Синтетичними матеріалами називають матеріали з різноманітними властивостями, які виготовляють на основі синтезу органічних речовин. До синтетичних мате ріалів відносять пластичні маси, плівки, волокна, гуми, клеї, герметики, заливальні компаунди, лаки та ін.

Синтетичні матеріали широко застосовують у всіх галузях народного господарства

Виробництво деяких синтетичних полімерів

На рис. 100 зображено схему виготовлення феноло- формальдегідних смол, вихідним матеріалом для яких є кам'яне вугілля, природний газ, вода і повітря. При коксуванні кам'яного вугілля відганяється дьоготь, з якого

100потім видобувають фенол, який називають карболовою кислотою. Формальдегід дістають окисленням метилового спирту киснем повітря при 500—600° С у присутності каталізатора, або окисленням метану, що міститься в природному газі.

У чистому виді формальдегід — це газ, але застосовують його у вигляді 40-процентного розчину — формаліну.

Феноло-формальдегідні смоли мають високу міцність і теплостійкість. їх застосовують при виробництві електромеханічних виробів, клеїв, деревностружкових і де- ревноволокнистих плит, віконних рам та ін. Феноло-фор- мальдегідні смоли порівняно дешеві.

На рис. 101 зображено схему виготовлення полівініл- хлоридних смол.

Полівінілхлоридні смоли є полімерами вінілхлориду, які при звичайній температурі перебувають у газоподібному стані. Вінілхлорид добувають з хлористого водню й ацетилену. Полівінілхлоридні смоли добувають з вінілхлориду в особливих умовах.

101На рис. 102 наведено схему виготовлення поліетиленових смол. Поліетилен добувають з етилену під високим тиском порядку 1500 кгсісм2 і нагріванні до 200° С. Поліетилен характеризується абсолютною водостійкістю і стійкістю у різних агресивних середовищах

102тому з нього виготовляють гідроізоляційні плівки, водопровідні труби, труби для різних їдких рідин, різні санітарно-технічні вироби.

Карбамідні, полістирольні, гліфталеві та інші смоли, що мають різноманітні властивості, виготовляють на багатьох хімічних підприємствах за різними технологічними схемами.

кредит студентам
26.12.2015
2013

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!