Види браку та техніка безпеки при гнутті

Види браку. Основними видами браку під час виправляння металу є забоїни на оброблених поверхнях від ребра молотка і вм'ятини — сліди від бойка молотка, що має неправильну і негладку поверхню. Ці дефекти звичайно є наслідком невміння правильно вдаряти молотком або результатом застосування молотка, на бойку якого є вищербини і забоїни.

Під час гнуття металу брак виникає внаслідок неправильних розмірів зігнутих заготовок, косого загину і пошкодження оброблених поверхонь. Причинами цих видів браку є: неправильне розмічання місць згинання, недбале затискання заготовки в лещатах (вище або нижче розмічальної риски), нанесення надто сильних ударів, застосування неправильних за розміром оправок.

Під час навивання пружин брак може виникнути внаслідок неправильного вибору діаметра дроту, оправки, внутрішнього або зовнішнього діаметра пружини, довжини пружини і кількості витків. При уважному і серйозному ставленні до роботи запобігти браку неважко.

Техніка безпеки. Для гарантування безпеки під час виправляння заготовок на листоправильних машинах необхідно в першу чергу перевірити стан заземлення і справність захисних засобів. Пускові і вимикаючі пристрої перевіряються неодноразовим пуском машини вхолосту і вимиканням її.

Під час виправляння заготовок, що мають вирізи (вікна), подавати заготовку необхідно за край, а не за вирізи, бо разом з деталлю на валки можуть бути затягнуті руки. Щоб не поранити рук під час виправляння, треба користуватися брезентовими рукавицями.

Під час роботи на згинальних верстатах з ручним приводом слід перевірити стан згинальних лінійок, траверс і гвинтового притискача. Забороняється гнути метал, товщина якого більша, ніж указано в паспорті верстата.

Під час роботи на згинальних пресах і профілезгинальних верстатах в першу чергу необхідно ознайомитися з інструкціями з техніки безпеки, перевірити стан заземлення, огорож, пускових і вимикаючих пристроїв, правильність установлювання штампів і роликів.

Під час виправляння і гнуття треба працювати молотком, добре насадженим на ручку. Отже, слід систематично перевіряти насадження молотка на ручку. Бойки молотків не повинні мати тріщин, забоїн і задирок.

кредит студентам
16.11.2015
2914

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!