Матеріали на основі синтетичних полімерів

Синтетичними матеріалами називають матеріали з різноманітними властивостями, які виготовляють на основі синтезу органічних речовин. До синтетичних мате ріалів відносять пластичні маси, плівки, волокна, гуми, клеї, герметики, заливальні компаунди, лаки та ін.

Синтетичні матеріали широко застосовують у всіх галузях народного господарства

Виробництво деяких синтетичних полімерів

На рис. 100 зображено схему виготовлення феноло- формальдегідних смол, вихідним матеріалом для яких є кам'яне вугілля, природний газ, вода і повітря. При коксуванні кам'яного вугілля відганяється дьоготь, з якого

100потім видобувають фенол, який називають карболовою кислотою. Формальдегід дістають окисленням метилового спирту киснем повітря при 500—600° С у присутності каталізатора, або окисленням метану, що міститься в природному газі.

У чистому виді формальдегід — це газ, але застосовують його у вигляді 40-процентного розчину — формаліну.

Феноло-формальдегідні смоли мають високу міцність і теплостійкість. їх застосовують при виробництві електромеханічних виробів, клеїв, деревностружкових і де- ревноволокнистих плит, віконних рам та ін. Феноло-фор- мальдегідні смоли порівняно дешеві.

На рис. 101 зображено схему виготовлення полівініл- хлоридних смол.

Полівінілхлоридні смоли є полімерами вінілхлориду, які при звичайній температурі перебувають у газоподібному стані. Вінілхлорид добувають з хлористого водню й ацетилену. Полівінілхлоридні смоли добувають з вінілхлориду в особливих умовах.

101На рис. 102 наведено схему виготовлення поліетиленових смол. Поліетилен добувають з етилену під високим тиском порядку 1500 кгсісм2 і нагріванні до 200° С. Поліетилен характеризується абсолютною водостійкістю і стійкістю у різних агресивних середовищах

102тому з нього виготовляють гідроізоляційні плівки, водопровідні труби, труби для різних їдких рідин, різні санітарно-технічні вироби.

Карбамідні, полістирольні, гліфталеві та інші смоли, що мають різноманітні властивості, виготовляють на багатьох хімічних підприємствах за різними технологічними схемами.

26.12.2015
1371

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!